to top site

Przydomowe turbiny wiatrowe: energia przyszłości

7 czerwca, 2024

Turbiny wiatrowe są kluczowym elementem w globalnej strategii walki ze zmianami klimatycznymi i dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Współcześnie mówić możemy nie tylko o wielkich turbinach wiatrowych, które składają się na farmy wiatrowe. Od kilku lat w Polsce dostępne są również przydomowe turbiny wiatrowe.

emiternet Katowice

Domy modułowe – rewolucja w budownictwie!

13 maja, 2024

Domy modułowe, znane również jako prefabrykowane lub montowane, zyskują na popularności jako innowacyjna i efektywna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Są one wytwarzane w fabrykach jako oddzielne moduły, które następnie są transportowane na działkę budowlaną i łączone, tworząc pełnostrukturalny dom.

emiternet Katowice

Moduły Das Solar – doskonałe parametry w rozsądnej cenie

16 kwietnia, 2024

Stworzenie instalacji fotowoltaicznej, dopasowanej do potrzeb inwestora, to zadanie wymagające odpowiedniej wiedzy. Wybór komponentów, zaczynając na konstrukcji, a kończąc na falowniku nie powinien być dziełem przypadku. Szukając najlepszych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na dostępne w naszej ofercie moduły Das Solar.

emiternet Katowice

Czynniki chłodnicze w pompach ciepła

9 kwietnia, 2024

Pompa ciepła to coraz chętniej wybierana alternatywa dla klasycznych form ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła zaskakują parametrami, wydajnością oraz kulturą pracy. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania, musimy mieć jednak świadomość, że pompy muszą być niezwykle precyzyjnie dobrane. Dlaczego?

emiternet Katowice

Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne: skrzynki mieszkaniowe

4 marca, 2024

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia stale ewoluuje, niezliczone aspekty życia codziennego ulegają przekształceniom. Telekomunikacja, będąca integralną częścią naszej cyfrowej egzystencji, stale wprowadza innowacje, które nie tylko ułatwiają komunikację, ale również poprawiają efektywność i wygodę

emiternet Katowice

OZE – odnawialne źródła energii i ich możliwości

19 lutego, 2024

Pozyskiwanie energii od wieków opierało się na wykorzystaniu paliw kopalnych oraz ich pochodnych. Wieloletnia eksploatacja złóż oraz ich wykorzystanie przyczyniły się nie tylko do olbrzymiej degradacji środowiska, ale też do uzależnienia człowieka od ich dostępności.

emiternet Katowice

Podstawowe błędy w instalacji telekomunikacyjnej w trakcie budowy domu

29 stycznia, 2024

Budowa swojego domu staje się coraz popularniejsza, niezależnie od wybranej technologii. Często przy budowie skupiamy się na odpowiednim metrażu pomieszczeń, ich przeznaczenia, wyposażenia, zapominając o właściwym okablowaniu, zwłaszcza tzw. logicznym. Na co zwrócić uwagę?

emiternet Katowice

Czy światłowody są bezpieczne?

5 stycznia, 2024

Sieci światłowodowe od dłuższego czasu są już naszą codziennością, większość z nas w właśnie w ten sposób ma połączenie z Internetem. Takie podejście ma sporo zalet – szybkie prędkości, brak limitu przesyłanych danych, stabilność i odporność na zakłócenia oraz negatywne warunki atmosferyczne. Czy jednak korzystanie ze światłowodów jest bezpieczne?

emiternet Katowice

Ile straciłeś na źle zarobionej wtyczce RJ45? Zagadnienie MPTL w praktyce (cz.2)

12 grudnia, 2023

Zwykłe wtyczki większość instalatorów ma zawsze pod ręką, podobnie zaciskarkę do nich, ale mało który zdaje sobie sprawę, że wtyczka jest w teleinformatyce wąskim gardłem dla potencjalnej przepustowości systemu.

emiternet Katowice

Ile straciłeś na źle zarobionej wtyczce RJ45? Zagadnienie MPTL w praktyce (cz.1)

11 grudnia, 2023

MPTL (ang. „Modular Plug Terminated Link”, oznacza to łącze z jednej strony zakończone wtykiem modularnym) to nowość w okablowaniu strukturalnym na miarę przełomu drugiego i trzeciego dziesięciolecia XXI wieku, która w ostatnich paru latach została wyniesiona na zupełnie inny poziom, dzięki komitetom standaryzacyjnym… brzmi to bardzo poważnie i skomplikowanie, ale rzeczywistość jest prostsza, niż nam się wydaje.

emiternet Katowice